درام مگنت سپراتور

درام مگنت سپراتور جهت جداسازی پیوسته ناخالصی های آهنی از میان مواد ورودی دستگاه مگنت مورداستفاده قرار می گیرد. درام مگنت سپراتور حاصل مونتاز ۱۸۰ درجه آرک مغناطیسی در داخل پوسته ای از جنس استیل نگیر و ضدسایش که توسط درپوش های آلومینیومی مهار شده است می باشد. مجموعه پوسته درام و درپوش با سرعت مشخصی در حال حرکت به دور آرک مگنت ثابت می باشد.

زمانی که مواد ورودی روی سطح درام مگنت (سپراتور) شارز می شوند, مواد غیرمغناطیسی در جلوی درام و در مسیر طبیعی سقوط می کنند, در حالی که مواد مغناطیسی جذب مگنت درام شده و بر روی پوسته درام تا آخرین نقطه حضور مگنت گردش کرده و در پشت درام تخلیه می شوند.

درام مگنت ها می توانند در ۲ گروه مگنت های سرامیکی یا مگنت های نئودیوم ساخته شده و سبب حصول میدان های مغناطیسی با دامنه و گرادیان متفاوت می گردند. پارامترهای قابل اهمیت در راندمان جداسازی درام مگنت سپراتور شامل: سرعت درام, موقعیت تیغچه جداسازی, نوع المان های مگنت, تعداد قطب ها و سایز درام می باشد.

کاربرد عمده درام مگنت سپراتور شامل خالص سازی مواد اولیه صنایع شیشه, کاشی, سرامیک, موادغذایی, صنایع بازیافت, ریخته گری و فولادسازی می باشد.

همچنین جهت پرعیارسازی سنگ آهن یا فروآلیاز استفاده گسترده ای دارند:

پرعیارسازی سنگ آهن (مگنتیت و هماتیت)

جداسازی آلودگی های آهنی از پودرهای معدنی

جداسازی آلودگی های آهنی در صنایع غذایی

تفکیک قطعات آهنی در صنایع بازیافت

 

 

۱-jpg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *